איך אופנוע ה- BMW R80GS שלי זכה לעוד 30 שנות פעילות על הכביש, בזכות סורק התלת מימד הטוב בעולם Handy Scan Black (By Creaform)

כאשר חברת BMW ייצרה בשנות ה 80 את סדרת GS המופלאה כנראה שלא צפו בחברה למצב שבו אחרי למעלה מ 30 שנה עדיין משתמשים באופנועים האלה.

לא נדע האם צפו או לא צפו שימוש ארוך שנים שכזה, אך מה שאנחנו יודעים בוודאות הוא שהמתכננים של אז ייצרו את מכסי הצד של האופנוע (מסומנים בצהוב) מפלסטיק (!!!) וחיברו אותם לאופנוע עם 3 תפסנים, גם הם עשויים מפלסטיק . . .

HandyScan Black

Handy Scan Black

פלסטיק הוא פלסטיק, וגם פלסטיק משובח מתוצרת BMW נכנע לאורך תקופה לשיני הזמן, הזמן, עד שהאופנועים מגיעים למצב בו: מכל צד של האופנוע יש על השלדה 3 פינים שעליהם המכסים מתחברים, הפינים האלה נראים כמו ביום שבו השלדה יצאה מבית החרושת, וליד האופנוע מונחים 2 מכסי פלסטיק מכורסמים משיני הזמן, עם שאריות של המחברים שפעם שימשו לחיבור המכסה לשלדה.

HandyScan Black

מה ניתן לעשות? כאן נכנס לתמונה סורק התלת מימד הידני הטוב בעולם HandyScan Black מבית CREAFORM.

סורק זה מבצע משימות כאלה בקלות רבה, ובלי למצמץ בכלל.

ראשית בוצעה סריקה תלת ממדית מלאה של שני המכסים, כשתשומת לב מיוחדת ניתנה לשרידי המחברים, משום שהמידע שירכש, חשוב לשחזור הצורה של המחבר. אחרי כן נסרקו שלושת הפינים על השלדה בשני צידי האופנוע, והיות וסריקה HandyScan Black מהירה מאד, וקלה, נסרק גם כל החלק האמצעי של האופנוע, היכן שהמכסים ממוקמים.

כך ניתן לראות בסריקה את סביבת המכסים, ולהתחשב בנתונים בזמן תכנון המכסים החדשים/מחודשים.

צפיפות הסריקה הייתה 0.4 מ"מ, סיפקה פרטים מספיק ברורים של הגיאומטריה, ועדיין השאירה את הסריקה בנפח סביר.

HandyScan Black

HandyScan BlackHandyScan Black

הסריקות הכילו במצב ראשוני, לפני עיבוד, קבצי STL עם 1,923,206 משולשים בנפח של 92MB. אחרי עיבוד ודילול התקבלו 3 קבצי STL, שני מכסים וגוף האופנוע, שמכילים 490,931 משולשים.

התהליך כולו ארך כשעה וחצי מתחילתו ועד סופו, כשכל מה שצריך היה, זה להחנות את האופנוע מספיק קרוב לשקע חשמל.

אין משמעות לטמפרטורת הסביבה (היה חם!) כי תהליך הסריקה ב HandyScan Black כולל כיול של הסורק לפני התחלת הסריקה.

ה HandyScan Black סורק כל צבע של אובייקט, גם אזורים מבריקים, כך שלא היה צורך בהכנה מיוחדות ובסופו של התהליך התקבל מידע תלת ממדי מלא של שני מכסי הצד ושל האזור הרלוונטי על השלדה שבו המכסים מתחברים.

על סמך המידע הזה קל לשחזר את צורת המכסים ולייצר מכסים חדשים בהדפסה תלת ממדית, מה שיקרה בקרוב. עכשיו האופנוע מוכן לעוד 30 שנות שימוש!!!

תודה מכל הלב לצוות ATS כולו ובמיוחד ללירן דהרי שביצע את הסריקה ביעילות ובמהירות באחד הימים החמים ביותר של השנה.

נכתב בידי לקוח ATS.

אנחנו מזמינים אתכם לתאם איתנו הדגמה באמצעות סורק התלת מימד הטוב בעולם מתוצרת CREAFORM הקנדית.

למידע טכני ולתיאום הדגמה, אנחנו לרשותכם: 09-9574111 / home@ats.co.il

למידע נוסף ויצירת קשר