שירות סריקת תלת מימד – 3D SCANNING

שירותי סריקת תלת מימד 3D ב ATS

חברת ATS מתמחה בעולם סורקי תלת מימד למעלה 40 שנים, ומשווקת מספר דגמים של סורקי תלת מימד, ניידים ונייחים בדיוקים גבוהים.

ATS מספקת שירותי סריקת תלת מימד (3D Scanning) באמצעות צוות מהנדסים מקצועי, ומחזיקה במעבדת שירות הכוללת מכשור מדידה מתקדם, המאפשר סריקת אובייקטים בגדלים משתנים, בפורמטים שונים, בהתאם לאתגרים המקצועיים העומדים בפני לקוחותינו. בנוסף, מספקים שירותי מידול לקובץ CAD (תיב"ם).

תיאור

אנו מבצעים סקירה ומידול 3D של אובייקטים הנדסיים (Reverse Engineering-הנדסה לאחור), המשתלבים בתהליכי פיתוח מוצרים חדשים על סמך מודלים קיימים, ולצורכי הבטחת איכות וביקורת איכות.

שירותי סריקת תלת מימד ב ATS כוללים: 

  • סריקת תלת מימד של אובייקטים מכאניים
  • סריקת תלת מימד של אובייקטים לתעשיות הבטחוניות
  • סריקת תלת מימד של אובייקטים מעולם התעופה, אירוספייס, חלל ואוירונאוטיקה
  • סריקת תלת מימד של אובייקטים הנדסיים
  • סריקת תלת מימד של ממצאים ארכיאולוגיים
  • סריקת תלת מימד של אובייקטים בתעשיית הביוטכנולוגיה, רפואה, דנטל
  • סריקת תלת מימד של אובייקטים עבור מחלקות מחקר ופיתוח באקדמיה
  • עיבוד ענן נקודות
  • מידול תלת מימד והנדסה לאחור Reverse Engineering
  • הכנת מודל להדפסת תלת מימד ועוד.

לתיאום פגישת היכרות והדגמת סריקה, פנו אלינו: 09-9574111 / home@ats.co.il

טכנולוגיית סריקת תלת מימד (3D Scanning) הינה טכנולוגיה חדשנית בעלת יישומים בתחומים רבים ומגוונים: תכנון והנדסת מוצרים, רפואה, מחקר ופיתוח, בקרת איכות (QA), הנדסה לאחור (Reverse engineering), עיצוב מוצר ושחזור ותיעוד דיגיטלי.

הסריקה התלת מימדית מאפשרת להפוך אובייקט אמיתי, קיים, למידע גיאומטרי ממוחשב. הסריקה מתקבלת באמצעות סורק תלת מימדי אשר מתרגם את המידע הגיאומטרי לקובץ ממוחשב הנקרא "ענן נקודות". מידע תלת מימדי של ענני נקודות יכול לשמש מיידית כארכיב דיגיטלי או כבסיס להשוואה עם מודלים או מידע סרוק אחר.

אחד היישומים המעשיים והנפוצים של סריקה תלת מימדית הינו הנדסה לאחור (Reverse Eengineering), באמצעות תוכנות ייעודיות המסוגלות להפוך קובץ של ענן נקודות לקובץ CAD (קובץ תיב"ם). זהו פתרון אידאלי להנדסה לאחור בדיוק מקסימאלי.

קיימות דוגמאות רבות בתעשייה לשימוש בסורק תלת מימדי: מכונות רבות אשר מכילות חלקים שתוכננו לפני שנים רבות, ואשר בדרך כלל לא ניתן למצוא רכיבים חלופיים לצורך תיקון המכונה כאשר היא מתקלקלת. בשביל לייצר חלק חלופי יש לבנות במחשב את המודל הגיאומטרי של אותו חלק. כאשר מדובר בחלקים הדורשים ייצור בדיוק רב או שלהם צורות גאומטריות אמורפיות – תהליך ההנדסה לאחור הינו מתיש ולעיתים גם בלתי אפשרי ללא שימוש בסורק תלת מימדי.

סריקה תלת מימדית מאפשרת את הפיכת החלק הישן למודל גיאומטרי ממוחשב .

שימוש נוסף בסריקה תלת מימדית הוא לצורך ביצוע מודיפיקציה (התאמה) ושינויים של חלקים קיימים. לדוגמא, כאשר חלק מסוים במוצר חדש בוצע על ידי בנייה ידנית או על ידי שימוש ברכיב מדף קיים והמתכנן מעוניין לבצע שינוי או שיפור לאותו החלק. במידה ולא קיים מודל ממוחשב של החלק, אין אפשרות לבצע את השינויים הדרושים. בעזרת סריקה תלת מימדית יכול המהנדס לקבל מודל ממוחשב של אותו החלק, ולאחר מכן להשתמש בתוכנות ייעודיות על מנת לשנות פרמטרים כאלה ואחרים ברכיב הסרוק.

בשל הדיוק הרב של קובץ ענן הנקודות המתקבל מהסריקה התלת מימדית ביחס לפריט המוחשי, משמש הסורק התלת מימדי גם ככלי בעל דיוק רב לצורכי בקרת איכות למדידות של גאומטריה של חלקים ופריטים תעשייתים. הסורק התלת מימדי מקבל מקום של כבוד במעבדות בדיקות רבות ככלי מדידה מהשורה הראשונה לצורך מדידות גאומטריות מדוייקות.

בתחום הרפואה צובר הסורק התלת מימדי מקום של כבוד בתחום האורטופדיה ורפואת השיניים. קיימים כבר יישומים רבים בתחום האורטופדיה בהם הסורק התלת מימדי משמש לסריקת כף רגל לצורך התאמת מידרסים. כמו כן קיימים יישומים של סריקת איברים קטועים לצורך בניית תותבים שיתאימו בשלמות לגפיים הקטועים.

קל להיות איתנו בקשר

צרו קשרחדשות עידכונים וכנסים